Çok amaçlı zemin

Zemin Betonu: Sahanın komple alana 5-10 cm yüksekliğinde 4no’lu mıcır halı sahanın alanına makine ile serilip uygun tonajdaki silindir ile sıkıştırılır. Serilip sıkıştırılan mıcır üzerine 10 cm yükseklik sağlayacak şekilde zemine komple beton atılır. Atılan betonun üzerine helikopter çekilir ve böylece zemin hazır hale getirilir.

Demir Aksamı: 3mt aralıklarla hazırlanmış olan klavuz borularına 76/3mm dikey borular kaynak yapılacak ve bunlara 48/3mm alt yatay bağlantı kaynakları yapılacaktır. Her dört köşede yatay borulara diyagonal takviye yapılacaktır. Sahanın dörtkenarındaki dikey borulara uygun Aralıklarda 76x3mm kalınlığında dikey takviye boruları kaynatılacaktır. Oluşturulan konstrüksiyonu mükemmelleştirmek için, köşelere 48/3mm kalınlığındaki borulardan “X” şeklinde, çapraz kaynak yapılacaktır. Aydınlatma sistemi için saha uzun kenarlarına 6mt yüksekliğinde toplam 4 adet 76/3mm borulardan oluşan merdiven imal edilecektir. Sahaya 1 adet giriş kapısı menteşeli olarak istenilen yere yapılacaktır. Basketbol potası montajı yapılacaktır. Bütün demir imalatı yapıldıktan sonra, istenilen renkte endüstriyel boya yapılarak konstrüksiyon hazır hale getirilecektir.
Fens Teli: Saha etrafı 4mt yüksekliğinde 50x50mm göz aralıklı, 3,5mm içi galvanizli PVC Fens teli (tel örgü) ile çevrilecektir. Fens teli gerdirilerek bağlantıları yapıldıktan sonra çevresine  4 sıra, 5mm kalınlığından oluşan çelik gergi halatı çekilerek klemenslerle bağlantıları yapılır.

Aydınlatma: Sahanın yanlarında bulunan 6m yüksekliğindeki alana belli aralıklarla 8 adet 100W LET projektörler karşılıklı sağlı sollu olarak konstrüksiyona ilave edilir. Aydınlatma sisteminin kablo montaj işlemleri ile topraklama işlemleri yapılıp aydınlatma panosuna bağlantıları sağlanır. TSE standartlarına uygun olan tüm malzemelerin montajı tamamlanıp sistem çalışır hale getirilir.

Zemin Kaplaması: Hazırlanan beton zemin üzerine 18mm Tenis kort çimi serilecektir. Halının ek yerleri ve çizgileri 35cm genişliğinde helmetin bezi ve çift kompenantlı poliüretan yapıştırıcı yardımıyla yapıştırılacaktır. Halı içerisine, elenip yıkanmış ve fırınlanmış silis suru kum dolgusu homojen bir şekilde yedirilerek saha futbol, basketbol, tenis kort oynamaya müsait bir şekilde teslim edilecektir. Garanti süresi 3 yıldır. (Sanayi Bakanlığı Onaylı)

Karacasport olarak halı saha, kapalı halı sahalardan hariç çok amaçlı uygulama alanları yapıyoruz. Bu alanlar çocuk oyun parkları, bahçe zemin uygulamaları, okul bahçesi peyzaj çalışması vs. alanları kullanımına uygun bir alana getiriyoruz.

İplik

Üretici                             : Ten Cate Nicolon B.V. Nijverdal

İplik Ham Maddesi         : 100 % Thiolon PE LSR Yarn, Fibrilated,UV Dayanıklı

İplik Ağırlığı                    : 8.800 D-Tex                                     

Film Kesiti                      : Kalınlık 80 micron Her Flament 12 mm

Taban Bezi

Toplam Ağırlığı              : 100% PP UV Dayanıklı Tek Kat 135 gr / m²                                                                     

Sırt Kaplama

Sırt Kaplama                 : Carboxylated SBR Lateks 800 gr/m² 4 mm su akıtma delikleri ile

Su Geçirgenlik               : 40 Litre / dak  m2

Hav Özellikleri

Hav Boyu                            : 18 mm                               

Toplam Hav Boyu                : 42 mm

Toplam Hav Ağırlığı            : 800 gr/m² (±%5)

Toplam Düğüm Sayısı        : 16800 Düğüm/m2

Toplam Ağırlık                    : 1700 gr/m2 (±%5)

Boyuna sıklık                     : 13,2/10 cm

Enine   sıklık                      : 5/16 inch ( 0,78 cm )

Renk                                  : Olive green – Verde green - Kiremit

Dolgu

Kum Tipi                          :Silis  Kum tane Büyüklüğü dağılım ağırlığı 0,5- 1,5 mm Tanelerde küresellik oranı % 80  23  kg/m2       

Döşeme metodu      

Rulo Boyu                         :  Saha ebadına özel projeli dokunacaktır

Yapıştırma                        :  Halının ek yerleri aralarına yerleştirilen polyester banda, Çift kompenantlı yapıştırıcı ile yapıştırılır

Kenar çizgileri                  :  Taç ve kale arkaları projeli olacaktır. Çizgi eni müşteri isteğine göre belirlenir (5,8,10,12 cm)

Sertifikalar :

ISO–9001–2000 SERTİFİKASI

TSE-TSEK KALİTE BELGELERİ SANAYİ VE TİC. BAK. ONAYLI GARANTİ BELGESİ